Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Фастівське РС ГУ ДСНС України у Київській області рекомендує

Дата: 19 червня 2020 о 12:19, Оновлено 2 квітня 2021 о 03:17
Автор: Стукал Н. І.

Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Міністерство охорони здоров'я України та координаційний штаб щоденно надають актуальну інформацію про випадки захворювання, спричинених новим коронавірусом.

«Небезпечно !!! Кір»

Нагадуємо, що кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне інфекційне захворювання, яке здатне уражати всі вікові групи населення, що не захищені вакцинацією. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. На відміну від вірусу грипу віруси кору не мають тваринного резервуару.

Як відбувається зараження кором?

Джерелом збудника інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до 5-го дня від початку висипань. Найбільш сприятливі до кору ті,  хто не перехворів і не щеплений. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 6 до 21 дня, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період). Зараження відбувається через вдихання повітря найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі, або розмові хворої на кір людини. 

Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і око від хворої кором людини. Вірус дуже летучий – з потоком повітря він може потрапити  в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи  через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 із 10 неімунізованих людей, що контактують з хворим, будуть заражені.

Як протікає захворювання на кір?

Початок захворювання гострий: висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту і слабкість. Потім – сухий кашель, запалення слизової оболонки очей –  кон’юктивіт (сльозотеча, світлобоязнь,інколи гнійні виділення). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною простудою чи грипом.

Через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки – посилюються. На другий-третій день хвороби на піднебінні з’являються рожеві крапкові висипання, а на слизовій оболонці щік –   дрібні білясті плями, оточені гіперемірованою каймою.  Їх описують, як «крупинки солі на червоному тлі». Саме ці дрібненькі цятки на внутрішній стороні щік і є однією із основних ознак, що в хворого таки кір.

Приблизно на 4-5 день після перших симптомів  поетапно з’являється висип на тілі:1-ий день елементи висипу з’являються за вухами, на волосистій частині голови, потім того ж дня виникають на обличчі та шиї, верхній частині грудної клітки; на другий день  висип з’являється на тулубі, руках і стегнах; на третій день висип захоплює гомілки та стопи, а на обличчі починає бліднути.

У дорослих висип буває рясніший, ніж у дітей.  У період висипання відбувається новий підйом температури до 39-40 0 С, стан хворого значно погіршується, тому що наростає інтоксикація, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон’юнктивіт, світобоязнь, сльозотеча. Помірно виражені тахікардія і артеріальна гіпотензія.

У неврологічному статусі відзначають млявість, сонливість, відмову від їжі, у тяжких випадках марення і галюцинації. Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висипка або зникає зовсім, або переміняється пігментацією й ділянками лущення шкіри. Висип зникає у зворотньому з появою порядку.

Можливі ускладнення.  

Пропорційно тяжкості перебігу можуть розвиватися ускладнення : запалення середнього вуха (отит) – найчастіше у дітей та в молодому віці; запалення дихальних шляхів (бактеріальний бронхіт); ларингіт, який часто у дітей ускладнюється несправжнім крупом; пневмонія ( у підлітків та дорослих вона є бактеріальною, тоді як у маленьких дітей, що не отримали пасивний імунітет від матері, можливий розвиток смертельної первинно вірусної пневмонії); енцефаліт, який має важкий перебіг і виникає приблизно у 1 з 1000 чол. з кором, смертність  сягає 40%, або по видужанню у хворого залишаються серйозні неврологічні наслідки. Захворювання на кір під час вагітності  також може мати серйозні наслідки для здоров’я жінок від розвитку ускладнень  до передчасних пологів. 

Профілактика кору.

Основним способом профілактики цієї інфекції є вакцинація. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи (далі – КПК) у віці 12 місяців. Друге щеплення – у віці 6 років. Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту  чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення можна починати у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів. У цьому разі дитина має отримати 2 дози з дотриманням між дозами мінімального інтервалу (1 місяць). Особам, старшим 18 років,  проводиться  пасивна імунопрофілактика препаратами імуноглобулінів за епідемічними показниками незалежно від попередньо проведеної активної імунопрофілактики.

Для профілактики кору, паротиту, краснухи при виникненні осередку (наявність контактних осіб) цих інфекцій проводять вакцинацію в перші три дні від моменту контакту дітям старше 1-го року, які не хворіли на зазначені інфекції та не були щеплені. Якщо дитина щеплена  1 дозою КПК, у випадку контакту з хворим на кір їй потрібно ввести 2 дозу вакцини КПК незалежно від віку, але не раніше, ніж через 1 місяць від попередньої дози КПК. Якщо дитина щеплена 2 дозами у випадку контакту її з хворим на кір вакцинація не проводиться (Наказ МОЗ України № 1082 від 11.09.2017 р.)  Дорослим (віком до 30-ти років) роблять щеплення, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції і не отримали вакцинацію та ревакцинацію проти них. Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказанням до щеплення.

Не займайтесь самолікуванням! Якщо з якихось причин Ваша дитина не була вакцинована відповідно до «Календаря профілактичних щеплень», зверніться за консультацією до лікаря !!!

У людини, яка перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції – випадки повторних захворювань поодинокі.

Діти до 6 місяців, і особливо ті, які перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

 Протиепідемічні заходи.

У колективі, в якому виявлено хворого, проводять дезинфекцію, забезпечують медичне спостереження за дітьми, які спілкувалися з хворим. У осередках інфекції дітей, не щеплених коревою вакциною, якщо немає протипоказань, терміново вакцинують. За наявності протипоказань, вводять імуноглобулін. Контактним особам встановлюють карантин з 9 дня по 21 день від початку контакту з хворим. Проведення активної та пасивної профілактики проти кору. 

У дитячих колективах, де діти щеплені проти кору, термін карантину становить 17 діб, а в колективах, у яких хоча би частина дітей отримала імуноглобулін, карантин продовжують до 21 доби. Здійснення своєчасного виявлення та ізоляція хворих ( з початку продромального періоду до 4 доби після появи висипань). У домашніх вогнищах інфекції дезінфекцію не проводять, достатньо провести провітрювання приміщень, де знаходився хворий та вологе прибирання.

Звертаємо УВАГУ !!! При перших симптомах захворювання негайно йдіть  до лікаря.  

Віра  Іванівна  ТКАЧЕНКО,

завідувач Фастівського міжрайонного  відділу лабораторних досліджень   ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України», лікар-епідеміолог,  Заслужений лікар України.              

                                       

 ПАМ’ЯТКА

Грип серйозне захворювання. Дотримуйтесь простих правил, щоби захиститись від інфекції:

  • Вакцинуйтеся

Найкращий спосіб захисту від грипу і тяжких ускладнень — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу не пізно упродовж усього сезону грипу. 127 тисяч українців вже зробили це. Цьогоріч доступні дві вакцини проти грипу: вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців. Їх можна придбати в аптеці (https://goo.gl/hCB7Sc)

  • Мийте руки та не торкайтеся обличчя

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм, адже очі, рот та ніс для мікробів є чимось на кшталт вхідних дверей. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів.

  • Дотримуйтеся чистоти

Ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Дбайте, щоби приміщення періодично провітрювалось.

  • Розвивайте корисні звички

Дбайте про здорове харчування, стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води.

  • Головне правило, якщо захворіли - залишайтеся вдома

Якщо захворів хтось поруч - уникайте близького контакту. Коли чхаєте чи кашляєте, прикривайте одноразовою серветкою ніс та рот або принаймні намагайтеся чхати або кашляти у внутрішню сторону ліктя.

  • Якщо захворіли - обов’язково проконсультуйтесь зі свої лікарем. Ні в якому разі не призначайте самі собі антибіотики. Це дуже небезпечно. Не лікуйтесь інтерферонами та гомеопатичними препаратами - вони безсилі проти грипу. Так само не допоможуть теплові процедури, фітотерапія та вітаміни.

ДСНС НАГАДУЄ ПРО ПРАВИЛА БЕЗПЕКУ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ

 У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

            Протягом останнього тижня в Україні на водних об’єктах загинуло 8 осіб.

            Із метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви, суттєве погіршення стану здоров’я, слід звернути увагу на наступне:

  • Найбільш небезпечна крига - перша і остання. Уцей час значно підвищується загроза нещасних випадків на льоду, особливо серед дітей шкільного віку, адже крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не вітримує маси навіть маленької дитини.

  • Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях, на міцному льоду, який не має розщілень.

· У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку морозної погоди, небезпечною є середина водоймища, а при дії плюсової температури - прибережні ділянки.

· Забороняється виходити на недостатньо міцний лід.

· Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

· Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

· Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.

· Граючись снігом, треба бути дуже обережним. Кинута в людину сніжка може завдавати чималих травм. Обмерзла кригою сніжка не тільки травмуватиме людину, але й розіб’є вікно, а його відламки можуть травмувати людей, які знаходяться внизу.

· Не грайте у хокей шайбами і клюшками, які зробили самі.

· Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження потрібно негайно зайти у тепле приміщення.

Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не будьте байдужими до них, нагадуйте їм про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

Провідний інспектор Фастівського РС

Мусієнко О.В.

14

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Почуття безпеки завжди буде одним із найбажаніших у величезній піраміді потреб людини. З метою направити громадян на правильних шляхах до безпеки ГУ ДСНС України у Київській області наголошує на елементарних та важливих правилах, дотримання яких забезпечить спокій та безтурботність у кожній оселі.

         Запорукою успіху та попередження виникнення пожежі у житлі є відповідальність, тому важливо ПАМ’ЯТАТИ:

-      Ховайте сірники подалі від дітей, не дозволяйте гратись їм з вогнем;

-      Не перевантажуйте електромережу, це може призвести до короткого замкнення та викликати пожежу;

-      Вимикайте електроприлади, виходячи з дому;

-      Не залишайте без нагляду їжу на плиті;

-      Стежте за побутовим газопостачанням, не залишайте ввімкненими газові плити;

-      Не допускайте паління в оселі, особливо в ліжку;

-      Будьте обережні під час застосування свічок та відкритого вогню;

-      Не зберігайте горючі та легкозаймисті речовини поблизу відкритого вогню.

Тільки суворе дотримування правил пожежної безпеки може відвести біду. Бережіть від вогню своє майно та життя. Коли ж виникла пожежа, негайно викликайте пожежну за телефоном «101».

Головний інспектор Фастівський РС

ГУ ДСНС України у київській області                             

Прокопенко Ігор Валентинович

ДСНС НАГАДУЄ ПРО ПРАВИЛА БЕЗПЕКУ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ

 У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

            Протягом останнього тижня в Україні на водних об’єктах загинуло 5 осіб.

            Із метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви, суттєве погіршення стану здоров’я, слід звернути увагу на наступне:

  • Найбільш небезпечна крига - перша і остання. Уцей час значно підвищується загроза нещасних випадків на льоду, особливо серед дітей шкільного віку, адже крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не вітримує маси навіть маленької дитини.

  • Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях, на міцному льоду, який не має розщілень

· У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку морозної погоди, небезпечною є середина водоймища, а при дії плюсової температури - прибережні ділянки.

· Забороняється виходити на недостатньо міцний лід.

· Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

· Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

· Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.

· Граючись снігом, треба бути дуже обережним. Кинута в людину сніжка може завдавати чималих травм. Обмерзла кригою сніжка не тільки травмуватиме людину, але й розіб’є вікно, а його відламки можуть травмувати людей, які знаходяться внизу.

· Не грайте у хокей шайбами і клюшками, які зробили самі.

· Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження потрібно негайно зайти у тепле приміщення.

Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не будьте байдужими до них, нагадуйте їм про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Будьте обережні! Бережіть своє життя! 

54593925 77753136

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

«ОБЕРЕЖНО ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ»

Вибухонебезпечні предмети (ВНП) – це боєприпаси (авіабомби, артилерійські снаряди, мінометні і інженерні міни, гранати, патрони, підривачі), які залишились після Великої Вітчизняної війни, а також сучасні боєприпаси, які складовані на базах і арсеналах Міністерства оборони (МО) України.

Після війни на території України залишилась величезна кількість «неспрацьованих» боєприпасів, про знаходження яких засоби масової інформації повідомляють щотижня, а іноді і щодня. Крім того, на базах і арсеналах МО України зосереджено до 2,5 млн. тонн (за окремими розрахунками) сучасних ВНП. Весь цей смертоносний вантаж несе пряму загрозу для життя всіх, хто потрапляє на них (випадково чи свідомо).

При знаходженні ВНП (чи предметів, схожих на них) необхідно виконати декілька правил, які допоможуть зберегти вам життя. Запам’ятайте їх!

                                                                                                                  

ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ ВНП КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  • намагатися самостійно вилучити знахідку із землі;

  • брати ВНП в руки;

  • наносити удари;

  • робити спроби розібрати ВНП; 

  • переносити або переміщати з місця на місце;

  • кидати їх в багаття або розпалювати вогонь ближче 100 м від ВНП.

ДІЇ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВНП, АБО ПРЕДМЕТІВ, СХОЖИХ НА НИХ:

Дії дорослих:

  • виставити тимчасову охорону;

  • довести до присутніх, що торкатися до підозрілих предметів не можна, так як це загрожує життю;

  • негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію про знахідку;

  • до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд.

Дії дітей:

  • визначити місце знахідки;

  • не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;

  • про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (школу, міліцію, найближчу установу);

  • не розводити багаття поблизу знахідки;

  • запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити пам’ятну

віху.

ПАМ’ЯТКА про правила поводження в разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів

УВАГА! Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає граничної уваги і обережності.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

  • наближатися до предмета; 

  • пересувати його або брати в руки; 

  • кидати та ударяти по ньому; 

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

  • негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби ДСНС (тел. 101), правоохоронні органи (тел.102)

  • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей; 

  • припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;  

  • дочекайтеся прибуття фахівців, укажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери.

ПАМ’ЯТКА

  ПРО ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ

Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчатись плавати потрібно кожному громадянину нашої країни. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя .

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

Ø    правильний вибір та обладнання місць купання;

Ø    навчання плаванню;

Ø    суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

Ø    постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Правила поведінки на воді:

Ø    Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

Ø    Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

Ø    Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температури води – не нижче + 18° С, повітря – не нижче + 24° С.

Ø    Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5 - 2 години.

Ø    Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури та води.

Ø    У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.

Ø    Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочивати у тіні.

Ø    Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

Ø    Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.

Ø    Пірнати можна лише  там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Ø    Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.

Ø    Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

На воді забороняється:

Ø    залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

Ø    стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;

Ø    пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

Ø    використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

Ø    плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, які відведені для купання;

Ø    забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання;

Ø    підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

Ø    допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

Ø    подавати хибні сигнали небезпеки;

Ø    заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати;

Ø    купання дітей без супроводу дорослих.

В першу чергу дітей слід попередити, що:

Ø    купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів та рятувальників, заборонено;

Ø    наближатися близько до води і заходити до неї можна тільки під наглядом дорослих;

Ø    в тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;

Ø    запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;

Ø    слід бути обережним у воді і не плавати на глибині понад росту дитини;

Ø    у малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, так як це може привести до травм.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на правила поведінки на воді.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

- діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;

- вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

- не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;

- не можна запливати за обмежувальні знаки;

- слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;

- якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

- не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;

- не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;

- не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;

- не подавайте без потреби сигналів про допомогу;

- не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;

- купатися рекомендовано вранці i ввечері;

- не слід купатися наодинці;

- не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;

- не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

- не забувайте, що вода несе й небезпеку!

Начальник Головного управління  

ДСНС України у Київській області                                              

Слободяник В.Д.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.